Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Zmeny v súťažiach mladších žiakov

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Novinky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Isamaru
Správca ihriska

Založený: 02 apríl 2007

PríspevokZaslal: So, 24.05.2008 01:33:48    Predmet: Zmeny v súťažiach mladších žiakov Odpovedať s citátom

Na základe uznesenia Rady SsFZ schválil Vv SsFZ návrh TMK SsFZ, podľa ktorého súťaže mladších žiakov (2 a 3. liga MŽ) v pôsobnosti SsFZ budú od nového ročníka 2008/2009 hrať na skrátenom ihrisku s počtom hráčov 1 + 8.
Detaily nájdete tu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Benny
Futbalový fanúšik

Založený: 15 máj 2008

PríspevokZaslal: Po, 02.06.2008 13:13:23    Predmet: systém mladší žiaci 8 + 1 Odpovedať s citátom

V prvom rade ste mali sa spýtať na názor jednotlivých mládežnických trénerov, či na to súhlasia, sytém je podľa môjho názoru není správny, lebo už prechod od prípravky ku mladším žiakom je tiež zložitý, lebo je tam zmena typu ihriska, lebo čo poznám vyjadrenia jednotlivých trénerov tak sa len čudúju, že spoza stola sa riešia takéto veci , mal byť stanovený čas na diskusiu, ale vidíme, že vo slovenskom futbale to neni dobré...........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlado Borák
Stratený futbalový fanúšik

Založený: 22 jún 2008

PríspevokZaslal: Ne, 22.06.2008 15:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to skutočne veľké prekvapenie a nikto sa ani neobťažoval vysvetliť PREČO?. Je očividné, že akýkoľvek systém v hernej príprave na vybudovanie pevnej hráčskej pyramídy stráca zmysel. Prechod z kategórie do kategórie a hľadanie toho správneho umiestnenia pre hráčsku individualitu práve dostal na frak. Aký bude systém? 3:3:2, 4:3:1, 3:4:1? Určite sa to nepodobá ničomu na celej hracej ploche pri počte hráčov v poli 10. Trochu konšpirácie – niektoré družstvá v uvedených súťažiach majú problém mať dostatočný káder MŽ aj SŽ a zväz na ich záchranu zmenil pravidlá? Dosť pochybujem o prínose, ale hlavne sa malo o tom diskutovať.

Vlado Borák
Návrat hore
Pitr_xxx

Založený: 16 jún 2008

PríspevokZaslal: Št, 26.06.2008 22:49:20    Predmet: Krok späť, inak sa to ani povedať nedá. Odpovedať s citátom

Moji chlapci hrali tento systém 8+1 v prvej lige prípravok. Terajšiu sezónu odohrali za MŽ druhej ligy sever. Chlapci mali veľký problém si zvyknúť, či už v útočnej fáze, alebo obranej na ofsajdy, to len ako príklad, ďalej brány finančné nároky 30000 jedna braná, počet hráčov znížený, nechce sa mi tu robiť podrobná analýza, za to ste vy platení. Teraz sa chlapci majú vrátiť do tej istej súťaže, čo hrali? V ktorej už nie je ani motivácia vyhrať. Uvažujem že sa radšej prihlásime ako "B" do nejakej okresnej triedy. Mam 15 chlapcov "96" ktorých mi váš systém nedokáže pripraviť na ďalší rok na 2. ligu starších žiakov, a o to predsa IDE NIE ??? Ja by som vám poradil, keď už neviete, čo od roztopaše máte robiť, nekopírujte nemecké systémy a neviem ešte aké, robte analýzy v našich podmienkach, vzdelávajte trénerov, diskutujte s nimi, ale hlavne založte ligu prípravok- urobte trojičky, alebo nejaký iný spôsob, ale jedno je iste, nemôže 12 ročný chlapec hrať ako na lúke, to dúfam chápete aj vy či NIE ? Na tento štýl je vyhovujúca kategória 6 až 10 rokov, ja nechápem tento krok späť.Sad(
ROBME FUTBAL LEPŠIE A PRETO SA SPOJME? NIE DIREKTÍVA, ALE KOMUNIKÁCIA A REŠPEKT, IBA TO POSUNIE NÁŠ SLOVENSKÝ FUTBAL VYŠIE.
S Bohom aj s tým ťažkým batohom od ssfz na 08/09.
Michal_22

Založený: 12 júl 2008

PríspevokZaslal: Št, 17.07.2008 13:23:36    Predmet: Je to o ničom. Odpovedať s citátom

Dobrý deň, čo tu hovorili ľudia pred mojim článkom j úplná pravda. Ja mám 13 rokov a som rád že idem v sezóne 08/09 do st.žiakov. Moji kamaráti sú zhrození, chcú prestať hrať pre tieto pravidlá, dokonca tím najlepším z MŽ chce dať tréner ostaršenie. Prosím Vás zmeňte tieto pravidlá. Veď to už nebudú MŽ ale prípravka!!!
Návrat hore
jaroslav

Založený: 11 august 2008

PríspevokZaslal: Po, 11.08.2008 12:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem vás!Pochádzam z Liptova.Chcel bi som zareagovať na temat 8+1 v súťaži Ml.žiakov.Môj názor na to je taký,že je to cesta smerom dozadu!Jedna vec je istá,že ak sa v súťažnom ročníku chce niečo zmeniť musí sa to dať znať 1rok dopredu.Toto bolo porušené!Malo sa porozprávať s klubmi,ktoré tieto súťaže hrajú a vypočuť si ich názor na to!Môj názor čo sa mohlo zmeniť je zmeniť počet striedajúcich hráčov minimálne na 7 pretože do zápisu bolo možné napísať 18 hráčov.Ak ste nechceli tabuľky tak víťaz mohol o niečo hrať. Napríklad prečo bi SFZ nemohol každý zápas Ml.žiakov dotovať jednou značkovou loptou!Toto si myslím bi bola aká taká podpora slovenského futbalu a našej mládeže.Deti vo veku 10-12 rokov bi mali hrať na 10+1 na hracej ploche rozmerov normálneho futbalového ihriska!Ešte jednu vec bi som pripomenul Sfz-prosím vás poučte rozhodcov,ak niečo zmeníte ako napríklad teraz tú hru Ml. žiakov,aby si preštudovali trocha aj pravidla kde a čo je na takom ihrisku pokutové územie a čo sa zahráva za faul v ňom.Myslím si že priami kop to nie je.robte futbal pre nás nie pre seba!S pozdravom Jaro. p.s- ako ste to rýchlo dokázali zmeniť tak rýchlo to dokážte vrátiť späť!
Návrat hore
Isamaru
Správca ihriska

Založený: 02 apríl 2007

PríspevokZaslal: Ne, 17.08.2008 01:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ je mi známe, cieľom zmeny bolo práve dosiahnuť, aby sa žiacke súťaže nehrali kvôli výsledkom. Toto údajne kazí nadšenie u detí a potenciálne aj ničí predstavu o slušnom športe už v zárodku, kde sú tieto deti svedkami mimošportových machinácií nemajúcich s hrou (a futbal je všeobecne, ale najmä pre nich stále hrou) nič spoločné. Preto práve Váš návrh, aby sa hralo o nejaké ceny, asi ostane nevypočutý - aj keď ja nemôžem hovoriť za funkcionárov zväzu.
Zmeny v mladších žiakoch vyvolali veľa nevôle, ale celkové hodnotenie sa zatiaľ neukáže, pretože je bežné, že zatiaľ čo nespokojní sa sťažujú, spokojní mlčia. Na hodnotenie tohoto kroku si počkajte, až kým nebudeme môcť s odstupom zvážiť dopady.
Okrem toho, váše príspevky by mali omnoho väčšiu silu, keby ste nepísali ako prepadávajúci žiak: v diskusii je vašou jedinou vizitkou práve to, čo píšete a v očiach mnohých ľudí vás už forma môže diskvalifikovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fomat
Futbalový fanúšik

Založený: 15 august 2008

PríspevokZaslal: Po, 18.08.2008 13:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Na túto tému sa nechcem vyjadrovať, ale nedá mi to. Myslím, že je ešte skoro hodnotiť, čo je dobré a čo nie. Súhlasím s obidvoma názormi. Je ťažké zohnať v dnešnej dobe na ml. žiakov na nové bránky, ale možná ľahšie pre deti, ako vyhodené na rozhodcov. Veď to je investícia do budúcnosti. Ale súhlasím, že to nie je ľahké. Súťaživosť je bežná, u každej kategórie, súhlasím tiež z názorom zväzu, že ešte majú dostatok času na súťaženie a prechod na veľké ihrisko, možno sa na malom priestore viac zabavia a zahrajú si. Predtým mali väčšiu šancu tí zdatnejší, teraz sa to vyrovnáva. Aký by systém nebol, výhovorky každého budú vždy. Ja som tiež za technickejšiu hru, aby to deti bavilo a to tento nový systém učí. O striedaní, asi by malo byť neobmedzené, alebo v čo najväčšom počte. Niekto spomínal ligu prípraviek, aby sa založila? Ale ona už dávno funguje! Je to na konkrétnych oblastných zväzoch a kluboch, aby sa informovali. Po polroku budeme určite múdrejší, do vtedy by som počkal s unáhlenými rozhodnutiami. Na záver, jeden funkcionár z liptova povedal správne, malo by sa to dať vedieť dopredu, ten rok by klubom dal priestor na zmeny, takto to bolo na rýchlo a rok by nikoho nezabil. Ďakujem
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Novinky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: